Men 200m IM - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 50100150
 Kareem Mohamed9Co Manch Aq DQ        

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 50100150
1.Caleb Crowe11Io Man 2:55.47  274 36.111:22.032:17.02
2.James Farnan11Io Man 3:05.60  231 43.151:31.322:24.10
3.Ethan Bent11Co Manch Aq 3:09.29  218 42.181:31.992:28.03
4.Cole Hood11Stretford 3:14.43  201 40.861:28.482:29.84
5.Dominic Pokam11Co Manch Aq 3:18.31  189 48.481:36.642:34.64
6.Phoevos Maitos Cassidy11Co Manch Aq 3:35.96  147 55.861:50.692:51.23
7.Thomas Hall11Co Manch Aq 3:50.68  120 58.081:51.413:07.66
 Stellan McDonald11Bo Kirklees DQ        

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 50100150
1.James Fothergill12Flixton 2:44.89  330 34.251:18.342:07.57
2.Max Pearson12Wigan 2:49.07  306 36.431:21.002:12.28
3.Alixander Lewis12Co Manch Aq 2:54.05  280 37.591:22.262:16.25
4.Albert Smith12Co Manch Aq 2:54.86  277 40.211:24.142:15.44
5.Eben Cousin12Bo Kirklees 3:06.86  227 36.971:29.502:26.46
6.Thomas Hill12Bo Kirklees 3:10.72  213 40.931:33.332:27.42
7.Sky So12Co Manch Aq 3:14.46  201 42.711:35.602:28.51
8.Eesa Duhaney12Co Manch Aq 3:32.89  153 47.631:45.422:47.37
9.William Parker-Morriso12Co Manch Aq 3:47.15  126 52.141:49.443:00.05

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 50100150
1.Oli Bottomley13Co Salford 2:25.92  476 30.451:10.371:54.27
2.Lewis Gilbert13Co Manch Aq 2:32.93  414 32.391:12.041:58.23
3.Luke Aitken13Co Salford 2:36.58  385 33.711:15.882:00.38
4.Charlie Chadwick13Flixton 2:41.54  351 34.111:15.252:05.07
5.Charles Foster13Io Man 2:47.14  317 33.811:17.722:09.59
6.Steiven Smith13Co Salford 2:49.68  303 36.121:20.342:13.09
7.Jimmy Williams13Bo Kirklees 2:52.96  286 36.441:22.402:15.38
8.Cillian Maitos Cassidy13Co Manch Aq 2:53.06  285 36.801:22.152:15.91
9.Danial Bafi13Co Manch Aq 2:55.78  272 35.751:21.942:18.38
10.Alexander Rowe13Co Manch Aq 2:58.22  261 35.601:22.742:17.03
11.Mitchell Leek13Tyldesley 3:01.54  247 40.401:25.582:19.51
 Charlie Bell13Co Manch Aq DNC       

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 50100150
1.Jackson Jardine14Copeland 2:36.24  388 32.181:12.062:02.32
2.Lachlan Munro14Bo Kirklees 2:41.35  352 34.341:14.372:08.36
3.Jaeden Lim14Stretford 2:41.77  349 32.681:15.402:04.63
4.Tyler Atilman14Bo Kirklees 2:44.33  333 33.201:15.122:08.85
5.Alexander Hornby14Tyldesley 2:48.02  312 35.651:18.332:10.88

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 50100150
1.Shea Whiteley15Co Manch Aq 2:29.37  444 31.671:10.391:56.56
2.Oscar Smith15Co Manch Aq 2:30.82  431 31.541:12.951:54.79
3.Henry King15Bo Kirklees 2:31.79  423 33.061:11.631:57.95
4.Joel Birtles15Aquabears 2:35.38  394 28.461:06.851:56.81
5.Adam Shuttleworth15Io Man 2:43.01  342 34.781:16.392:05.30
6.Samuel Cunliffe15Wigan 2:45.44  327 37.091:16.822:08.50
7.Nicholas Smith15Co Salford 2:45.76  325 35.981:20.482:10.00
8.Joe Brook15Bo Kirklees 2:50.52  298 34.031:21.522:08.66

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 50100150
1.R Haliburton-Chaplin17Fleetwood 2:29.75  441 31.651:09.931:55.34
2.Benjamin Overland16Stretford 2:30.80  432 31.601:11.051:56.53
3.Oliver Osborne19Co Manch Aq 2:30.87  431 29.911:09.141:54.21
4.Toby Malkin16Stretford 2:35.70  392 30.981:12.662:01.88
5.Jack Plant17Crewe Flyers 2:37.45  379 31.421:12.992:01.47
6.Ethan Lace16Io Man 2:37.48  379 33.431:16.062:03.87
7.Ehi Itua17Stretford 2:37.54  378 30.431:13.071:59.94
8.Lewis White21Co Manch Aq92:40.24  360 33.601:13.542:03.09
9.Dominic Seymour17Co Manch Aq 2:50.23  300 32.921:17.372:08.54
 Giorgio Oxby16Winsford14DNC       

Combined Result - Multi-Classification by British Para-Swimming Points

PlaceNameAaDClubClassTime  BDPoints 50100150
1.Lewis White21Co Manch Aq92:40.24  579 33.601:13.542:03.09
 Giorgio Oxby16Winsford14DNC       

UP