Men 50m Butterfly - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 
1.Kareem Mohamed9Co Manch Aq 56.01  62 

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 
1.Hussein Kesserwan10Bo Kirklees 42.64  142 
2.Adrian Rogers10Co Manch Aq 51.94  78 
3.Arthur Harris10Wigan 1:06.72  37 

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 
1.Caleb Crowe11Io Man 35.30  251 
2.Henry Priestley11Bo Kirklees 38.97  186 
3.James Farnan11Io Man 39.64  177 
4.Ethan Bent11Co Manch Aq 39.97  172 
5.Stellan McDonald11Bo Kirklees 41.57  153 
6.William Palmer11Flixton 43.06  138 
7.Alan Szymanski11Co Manch Aq 44.25  127 
8.Dominic Pokam11Co Manch Aq 44.85  122 
9.Cain Ashton11Wigan 50.24  87 
10.Ethan Berry11Wigan 53.33  72 
11.Thomas Hall11Co Manch Aq 55.15  65 
 Phoevos Maitos Cassidy11Co Manch Aq DQ     
 Noah Grace11Wigan DQ     

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 
1.James Fothergill12Flixton 32.74  314 
2.Mason Stocks12Aquabears 33.49  294 
3.Max Pearson12Wigan 34.83  261 
4.Eben Cousin12Bo Kirklees 35.02  257 
5.Albert Smith12Co Manch Aq 35.31  250 
6.Alixander Lewis12Co Manch Aq 36.05  235 
7.Alexander Partington12Flixton 36.91  219 
8.Oliver Pearson12Wigan 37.15  215 
9.Thomas Hill12Bo Kirklees 39.39  180 
10.Eesa Duhaney12Co Manch Aq 44.25  127 
11.Alex Morecroft12Bo Kirklees 47.90  100 
12.William Parker-Morriso12Co Manch Aq 48.25  98 
 Noah Lazenby-Tracey12Stretford DNC    

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 
1.Oli Bottomley13Co Salford 28.68  468 
2.Caleb Waldermar13Fleetwood 30.00  409 
3.Lewis Gilbert13Co Manch Aq 31.31  359 
4.Charles Foster13Io Man 31.95  338 
5.Luke Aitken13Co Salford 33.44  295 
6.Micah-Noel Schrank13Co Manch Aq 34.06  279 
7.Alexander Rowe13Co Manch Aq 34.10  278 
8.Danial Bafi13Co Manch Aq 34.31  273 
9.Jimmy Williams13Bo Kirklees 34.77  262 
10.George Plant13Crewe Flyers 35.75  241 
11.Elliot Griffiths13Co Manch Aq 35.85  239 
12.Cillian Maitos Cassidy13Co Manch Aq 36.57  225 
13.Andrew Teale13Bo Kirklees 36.97  218 
14.Mitchell Leek13Tyldesley 37.65  206 
15.Oliver Morgan-Dunne13Co Manch Aq 40.70  163 
16.Nikola Vladimirov13Crewe Flyers 44.09  128 
 Vikram Bhadouria13Io Man DNC    
 Charlie Bell13Co Manch Aq DNC    

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 
1.Jackson Jardine14Copeland 30.99  371 
2.Callum Mongan14Aquabears 31.06  368 
3.Tyler Atilman14Bo Kirklees 31.34  358 
4.Jaeden Lim14Stretford 31.59  350 
5.Lachlan Munro14Bo Kirklees 33.36  297 
6.James Wakelin14Co Salford 33.53  292 
7.Noah Critchley14Stretford 33.78  286 
8.Alexander Hornby14Tyldesley 34.07  279 
9.Yuosuf Khahar14Co Manch Aq 38.16  198 
10.Oliver Guest14Io Man 49.71  89 

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 
1.Bobby Hulme15Co Manch Aq 29.10  448 
2.Ewan Weaver15Aquabears 29.12  447 
3.Ching Hin Chan15Crewe Flyers 29.63  424 
4.Shea Whiteley15Co Manch Aq 30.48  390 
5.Henry King15Bo Kirklees 30.75  379 
6.Oscar Smith15Co Manch Aq 30.83  376 
7.Lawrence Ndadaye15Stretford 31.70  346 
8.Nicholas Smith15Co Salford 32.84  311 
9.Adam Shuttleworth15Io Man 33.28  299 
10.Joe Brook15Bo Kirklees 33.47  294 

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 
1.Oliver Osborne19Co Manch Aq 27.40  536 
2.Rhys Jenkins16Co Salford 29.46  431 
3.Jack Plant17Crewe Flyers 29.65  423 
4.Toby Malkin16Stretford 30.32  396 
5.Jacob Brookes16Io Man 30.70  381 
6.Benjamin Overland16Stretford 31.01  370 
7.Aron Filakovszky20Co Manch Aq 33.36  297 
8.William Knight16Bo Kirklees 33.98  281 
9.Ben Roberts16Io Man 34.04  280 
10.Eran Fernando16Co Manch Aq 36.01  236 
11.Riley Cooper16Co Manch Aq 36.52  226 
 Giorgio Oxby16Winsford14DNC    

Combined Result - Multi-Classification by British Para-Swimming Points

PlaceNameAaDClubClassTime  BDPoints 
 Giorgio Oxby16Winsford14DNC    

UP